Dziś jest 27.05.2019, imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny.

W dniach 18 – 21.05.2018, chłopcy z rocznika U14 i U15 brali udział w jednej z edycji europejskich  młodzieżowych turniejów klubów piłkarskich z cyklu Euro-Sportring  International Tournaments. Nasza drużyna brała udział w turnieju w okolicach Frankfurtu, w pięknym mieście Bensheim.

Reprezentacja piłki nożnej chłopców na turnieju pod Frankfurtem.

Nazwa zawodów Basinus – Trophy 2018 i była to trzynasta edycja w tej okolicy. W pierwszym dniu zwiedziliśmy stadion Eintrachtu Frankfurt klubu z Bundesligi, który w następnym dniu zdobył  Puchar Niemiec , wygrywając z Bayernem Monachium. Po przybyciu na miejsce zameldowaliśmy się u organizatora zawodów. Zapoznaliśmy się z obiektami, na których zostaną rozegrane mecze. Po obiedzie podczas spaceru poznaliśmy "Stare miasto".
W drugim dniu rozpoczęła się piłkarska rywalizacja. W naszej kategorii wiekowej startowało dwadzieścia cztery zespoły z Niemiec, Holandii, Szwajcarii , Czech i Polski. System rozgrywek był tak przygotowany, żeby w pierwszym dniu wyłonić po rozegranych meczach drużyny o różnym stopniu zaawansowania. Świętochłowice w pierwszym dniu trafiło do grupy z bardzo silnymi zespołami, które później dochodziły do finałów. I tak trafiliśmy w drugim dniu zawodów do turnieju dla drużyn średnio zaawansowanych, gdzie poziom też był nie mały. Brało w nim udział osiem zespołów i w tej rywalizacji po zdobytym doświadczeniu z pierwszego dnia osiągnęliśmy wicemistrzostwo ulegając w finale po zaciętym meczu 1:2 z VSV I (NL), wcześniej wygrywając 2:1 z AFC Ljburg  (NL) i 1: 0 z SV Colmschate 33 ( NL).
Będąc na miejscu korzystaliśmy dla odnowy organizmu po meczach z kompleksu basenów krytych i otwartych.
Wracając z turnieju trafiliśmy do miejscowego kościoła franciszkanów, gdzie spotkaliśmy i poznaliśmy niemieckiego franciszkanina , który mówił po polsku i zaprosił nas na wykład o życiu św. Franciszka  z Asyżu.
Po pamiątkowym zdjęciu i błogosławieństwie wracaliśmy do Polski zmęczeni, ale szczęśliwi.
Skład zespołu : Otto Amadeusz- bramkarz, Wielgos Damian, Kabała Kacper, Nowara Jakub, Kalemba Jakub, Gawenda Szymon, Brzęczek Oskar, Rutkowski Wojciech, Rabstein Kamil, Bernacki Jeremi, Olszynka Kacper, Kołodziejczyk Bartosz, Olszówka Oliwier, Chleboś Bartosz, Wysoczański Paweł. Kontuzjowani: Sosna Michał, Knapik Wiktor, Krychowski Daniel. Organizatorami wyjazdu oraz opiekunami byli: mgr Michał Strzelecki i mgr Damian Kruża

autor: p. Damian Kruża

29-05-2018

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność