Dziś jest 14.12.2018, imieniny: Alfreda, Izydora, Jana.

6 lutego był ważnym punktem w kalendarzu wszystkich fanów "białego szaleństwa" uczęszczających do naszej szkoły. Wszyscy chętni, niezależnie od poziomu zaawansowania, mogli bowiem wziąć udział w rywalizacji o corocznie przyznawany Puchar Księdza Dyrektora w narciarstwie alpejskim oraz snowboardzie.

VII Mistrzostwa o Puchar ks. Dyrektora w narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie
Na zawody wyruszyliśmy krótko po poniedziałkowym słówku, kierując się w stronę stoku "Stożek",  znajdującego się w Wiśle. Obecna była zarówno grupa, która w tym roku szlifowała swoje umiejętności pod okiem ks. Henia w Korbielowie, jak i osoby preferujące nieco bardziej wymagające stoki włoskiej Apricy. Towarzyszył nam oczywiście Ksiądz  Dyrektor Wiktor Szlęzak, jak również pan Damian Kruża w roli opiekuna. Po dotarciu na miejsce i przejściu pod stok, dostaliśmy chwilę czasu wolnego, by się rozgrzać, czy też przejechać niezwykłą trasą widokową, po czym wszyscy zgromadziliśmy się przed miejscem startu wyścigu. Każdy z nas miał do dyspozycji po dwa zjazdy przygotowanym wcześniej slalomem, a nasze wyniki były na żywo komentowane przez członków obsługi trasy. Ci, którzy spróbowali już swoich sił w konkurencji, mogli oczywiście kontynuować zabawę na głównej części stoku.
W trakcie zawodów stopniowo pogarszały się niestety warunki pogodowe, wliczając w to powoli gęstniejącą mgłę, czy oblodzenia, które jeszcze utrudniały jazdę po i tak już nie najłatwiejszej trasie. Niektórzy z nas postanowili więc spędzić pozostały czas, regenerując siły i pożywiając się w pobliskim bufecie.
Ostatnim punktem planu było ogłoszenie wyników oraz wręczenie medali w odpowiednich kategoriach – podzieleni byliśmy według wieku, płci, rozdzielono również narciarzy i snowboardzistów. Puchar Księdza Dyrektora zdobył, uzyskując najlepszy czas wśród wszystkich zawodników, Piotr Skudlik – uczeń klasy IIIb LO. Gratulacje należą się również pozostałym finalistom: 
Każdy z nas, niezależnie od uzyskanego wyniku, został również uhonorowany medalem, upamiętniającym udział w zawodach.
Po wszystkim pozostało nam jedynie załadować sprzęt do autokaru i udać się w drogę powrotną. Po około półtoragodzinnej jeździe wysiedliśmy w Świętochłowicach – pełni wrażeń, zmęczeni, ale zadowoleni po owocnej rywalizacji.
Autor: Dawid Warzecha
13-03-2017

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność