Dziś jest 10.12.2018, imieniny: Julii, Danieli, Bogdana.

Ponad dwadzieścia osób wzięło udział w szkolnym konkursie poezji i piosenki obcojęzycznej. Ta grupa chętnych wzięła sobie do serca słowa Ludwiga Wittgenstein’a: "Granice mojego języka są granicami mojego świata". A także wyznaczyła sobie noworoczny cel: szlifowanie języków obcych. Natomiast jego realizację rozpoczęła od uczestnictwa w naszym szkolnym konkursie. Zgodnie z jego zasadami  można było recytować bądź śpiewać w języku angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Uczestnicy występowali indywidualnie, bądź w grupie. Liczyły się: znajomość tekstu, jego interpretacja, efekty specjalne.

Konkurs poezji i piosenki obcojęzycznej

Z racji świątecznego terminu (21.12) wiele z osób wybrało kolędę, wśród których królowały: "Stille Nacht" oraz "O Tannenbaum".  Z poezji głównie recytowano najpiękniejsze wiersze Rilkego oraz Johanna Wolfganga von Goethe. Jury w składzie: Pani Emilia Cirmaciu, Pani Aneta Fiedeń oraz Pani Monika Zaporowska przyznało aż 5 nagród.
W kategorii piosenka I miejsce zdobyła piątka chłopców z klasy II technikum, II miejsce wywalczyła Bogusława Tworuszka z II "c" gimnazjum a trzecie zaszczytne miejsce przypadło dziewczynom z III "b" gimnazjum Marcelinie Ulczok oraz Martynie Wachowiak.
W kategorii poezja przyznano dwa miejsca. Na najwyższym podium stanęła Anna Jendryczko z II "b" liceum, a tuż za nią uklasyfikowała się Paulina Bętkowska z III "a" gimnazjum. Zwycięzcom gratulujemy oraz zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji piosenki i poezji obcojęzycznej już za rok, aby słowa jednego z najbardziej znaczących w skali światowej poety romantyzmu Johanna Wolfganga von Goethe były wiecznie żywe: "Iloma językami mówisz, tyle razy jesteś człowiekiem".

autor: p. Emilia Cirmaciu

11-01-2018

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność