Dziś jest 14.12.2018, imieniny: Alfreda, Izydora, Jana.

12 kreatywnych, odważnych i otwartych na świat śmiałków z Salezjańskiego ZSP zgłosiło się do międzynarodowego projektu eTwinning KREATIVES SPRECHEN,  którego ideą jest nauka języka niemieckiego w praktyce, przełamywanie barier językowych oraz stereotypów, a także nauka wzajemnego szacunku, tolerancji oraz odpowiedzialności.

Przystąpienie do projektów na eTwiningu

Projekt KREATIVES SPRECHEN powstał dzięki zaangażowaniu nauczycieli języka niemieckiego z:
- Włoch Concetta D'Agnano  (Liceo delle Scienze Umane e Linguistico "E. Palumbo", Brindisi (BR)
- Turcji  Dilek ÇELEBİ Süleyman Demirel Anadolu Lisesi, Dörtyol Turcja
- Słowacji Jana Gajdošová Obchodná akadémia Liptovský Mikuláš, Liptovský Mikuláš Słowacja
- Kolumbii  Juliane Messerschmidt Realschule Goldene Aue, Goslar Niemcy
- oraz Polski    Emilia Cirmaciu Salezjański Zespół Szkół Publicznych ''Don Bosko'', Świętochłowice Polska (założyciel projektu)
Do projektu przystąpiło w sumie 84 uczniów.  Głównym zadaniem jest przełamanie strachu przed mówieniem, która to umiejętność jest najtrudniejszą ze wszystkich przy uczeniu się języka obcego. W trakcie trwającego ok. 6 miesięcy projektu uczniowie zmierzą się z różnymi zadaniami,  z którymi można się zapoznać na stronie www.zygzak.weebly.com
Żeby osiągnąć ten cel – trzeba zacząć mówić… dużo mówić.  A  przy tym nieuniknione  są błędy… dużo błędów.  Ponieważ na (własnych) błędach człowiek uczy się najlepiej. Błędów nie robi tylko ten, kto nic nie robi.
Koncepcja  przedsięwzięcia  powstała dzięki udziałowi w projekcie Erasmus +, finansowanemu  dzięki Unii Europejskiej, platformie eTwinningowej, oraz dzięki udziałowi w szkoleniach internetowych organizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) a także przez instytut edukacyjny Bildungswerk der Sächsischen Wirtschaft GmbH oraz Technische Universität Dresden.

 

 

autor: Emilia Cirmaciu

11-12-2017

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność