Dziś jest 18.01.2019, imieniny: Piotra, Małgorzaty.

Tegoroczne Święto Patronalne obchodziliśmy w naszej szkole 26 stycznia, czyli w piątek przed feriami zimowymi. Uczniowie, pracownicy oraz absolwenci zgromadzili się razem w holu szkoły. Wspólne świętowanie rozpoczęła uroczysta Msza św., której przewodniczył dyrektor wspólnoty ksiądz Mirosław Niechwiej.

ŚW. JAN BOSKO JEST WŚRÓD NAS, CZYLI O ŚWIĘCIE PATRONALNYM

Po krótkiej przerwie rozpoczęła się druga część, czyli okolicznościowa akademia przygotowana przez uczniów klas I A i I B  LO  pod opieką wychowawczyń – pani Aleksandry Stefanik i pani Barbary Gąsior. W roli konferansjerów wystąpili Mateusz Pisarek i pisząca te słowa. W programie artystycznym pokazano życie księdza Bosko, jego drogę do zbawiania młodzieży i do świętości oczyma tych, których on napotykał na swojej drodze. Mieliśmy okazję przenieść się do cyrku, odwiedzić Valdocco  oraz poznać wielkich salezjanów, takich jak np. bł. Ks. Michał Rua, który kontynuował dzieło ks. Bosko. Nikt z zebranych nie dziwił się, dlaczego akurat patrona naszej szkoły nazywa się "niezwykły, nawet wśród świętych".
Kolejną atrakcją tego dnia był oczekiwany przez wszystkich mecz siatkówki. Po dwóch stronach siatki stanęli nauczyciele oraz uczniowie. Poziom gry był bardzo wyrównany, jednak zwycięsko z tego spotkania wyszli nauczyciele.
Wreszcie nadszedł czas na Gioco della Tombola, czyli zabawę prowadzoną przez panów Michała Strzeleckiego oraz Zbigniewa Porębskiego, tym razem w pirackim klimacie. Absolwenci oraz obecni uczniowie wzięli losy w swoje ręce i sprawdzili swoje szczęście w grze, w której nagrody były jak zwykle atrakcyjne,  począwszy od waty cukrowej, koszulek czy długopisów, a skończywszy na nagrodach głównych, czyli głośniku JBL, półtorametrowym pluszowym misiu oraz rowerze górskim "czarnej perle". Nie brakowało emocji, łez smutku i radości, słodkich przerywników roznoszonych przez "hostessy", pizzy oraz mnóstwa śmiechu i zabawy podczas niecodziennej rywalizacji.
Jak co roku, Uroczystość św. Jana Bosko była wspaniałą okazją do dobrej zabawy, radości i uśmiechu, a także - do refleksji nad ideałami Naszego Patrona.

autor: Karolina Piechaczek

20-02-2018

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność