Dziś jest 14.07.2020, imieniny: Ulryka, Bonawentury, Kamila.

Wycieczka do ZOO

Kiedy maturzyści zdają egzaminy dojrzałości, pierwszaki poszerzają wiadomości świata zwierząt. Wycieczka do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, to kolejna ciekawa przygoda dla uczniów.

Pożegnanie maturzystów

Serdecznie zapraszamy Rodziców oraz uczniów klas III Liceum Ogólnokształcącego na zakończenie roku szkolnego 27 kwietnia 2018 roku o godzinie 12.30 do Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach pl. Krauzego 1.

Męskie rekolekcje w Wiśle

W dniach od 20-go do 22-go kwietnia w Salezjańskim Ośrodku w Wiśle odbyły się rekolekcje skierowane wyłącznie dla chłopców z naszej szkoły. Wyjazdowi przewodniczył katecheta z naszej szkoły ks. Adam Starzyk, a udział wzięła niewielka grupa chłopców.

Otwarci na salezjański power

Szkoła salezjańska w Świętochłowicach po raz kolejny otworzyła swoje podwoje dla potencjalnych nowych uczniów, którzy stoją obecnie przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej.
Stąd też nauczyciele wraz z uczniami SZSP "Don Bosko" w drugą sobotę kwietnia zaprosili do siebie wszystkich chętnych na Dzień Otwartych Drzwi, w trakcie którego sporo się działo: "Przede wszystkim można się było spotkać z uczniami i nauczycielami oraz specyfiką tej szkoły. Pewne jest, że kilkadziesiąt minut nie odda tego, co tu ma miejsce na co dzień – dlatego zapraszamy tu już od września" – entuzjastycznie zachęcała uczennica klasy pierwszej liceum, Martyna.

Piątek, trzynastego…

Szczególną datę wybrali nauczyciele Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych "Don Bosko" w Świętochłowicach na jedną z dorocznych imprez, w której wzięła udział trzydziestoosobowa grupa młodzieży.

Savionalia 2018

Savionalia - Kraków 1-3 maja 2018

Wyjazd o 12.00 - zbiórka pod szkołą salezjańską
natomiast powrót w niedziele ok. godz. 17.00


CO ZABIERAMY?
- śpiwory + karimatę, jedzenie na śniadania i kolacje
- transparenty salezjańskie
- coś ciepłego, coś na deszcz i słońce (koncert plenerowy)
- pieniądze na drobne wydatki (na koncert nie będzie można wnieść napoi oraz żadnych niebezpiecznych rzeczy np. ostrych) na miejscu będzie można kupić coś do jedzenia i picia.

Pierwszy dzień wiosny

We wtorek 20.03.2018 gościliśmy w naszej szkole przedszkolaków z Przedszkola nr 4. Mali aktorzy wystąpili dla nas w przedstawieniu o Wiośnie. Kolorowe stroje dzieci, ożywiły pierwsza klasę przynosząc wiosenne piosenki, wierszyki i tańce. Tego dnia astronomiczna wiosna, choć za oknem niewidoczna, to w naszej szkole obecna.

autor: p. Barbara Morys

PRAWDZIWI HUMANIŚCI SĄ WŚRÓD NAS…

UCZNIOWIE SZSP "DON BOSKO" W ŚWIĘTOCHŁOWICACH
LAUREATAMI UNIWERSJADY POLONISTÓW 2018

23 marca br. drużyna  uczniów Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego "Don Bosko" ze Świętochłowic wzięła udział w drugiej edycji Dnia Polonistów oraz Uniwersjady Polonistów 2018 organizowanych przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Szymon Boniecki z klasy III A, Julia Jurasik i Dawid Warzecha z klasy II B oraz Aleksandra Spis z klasy II A pod opieką polonisty, Aleksandry Charczyńskiej – Plomteux, uczestniczyli w wykładach przygotowanych przez pracowników Filologii Polskiej, by następnie stanąć w szranki z innymi młodymi humanistami, reprezentującymi licea z województwa śląskiego.

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność