Dziś jest 24.09.2018, imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry.

Wielkanoc

Noc Wielkanocna jest nocą nadzwyczajną, kiedy moc

Zmartwychwstałego Chrystusa pokonuje ostatecznie siły

ciemności i śmierci, zapala w sercach wierzących nadzieję i radość.


Św. Jan Paweł II

Pomoc Aleppo

Salezjański Wolontariat Misyjny w Krakowie wydał płytę "Nieśmiertelni", która jest poświęcona prześladowanym chrześcijanom.  Całkowity dochód ze sprzedaży płyty jest przeznaczony na wsparcie dzieci i młodzieży w Aleppo.

Otwarci na zmiany

Pierwszy weekend wiosny upłynął w Salezjańskim Zespole Szkół Publicznych Don Bosko w Świętochłowicach w bardzo pracowitej, acz przyjemnej atmosferze. Uczniowie wraz z nauczycielami zaprosili w mury szkoły swoich odpowiednio przyszłych kolegów i wychowanków, a przyczynkiem był doroczny Dzień Otwartych Drzwi.

Wierzyć czy milczeć?

W poniedziałek, 27 lutego uczniowie klas ponadgimnazjalnych wybrali się do kina "Patria" w Rudzie Śląskiej na film pt. "Milczenie". Jest to najnowsze dzieło reżysera Martina Scorsese, oparte na powieści japońskiego pisarza Shūsaku Endō, który uważany jest za jednego z największych w swoim kraju.

Bez wzroku i słuchu, czyli

W czwartek 23 lutego gimnazjaliści z klas drugich udali się wraz z polonistkami – paniami Aleksandrą Charczyńską – Plomteux, Lucyną Warzechą i Barbarą Gąsior
do kina "Patria" w Rudzie Śląskiej na film pt. "Historia Marii". Zanim go jednak obejrzeliśmy, wysłuchaliśmy prelekcji, która wprowadziła nas w problematykę filmu, czyli funkcjonowanie osób głuchoniemych w społeczeństwie dawniej i dziś.

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność