Dziś jest 10.12.2018, imieniny: Julii, Danieli, Bogdana.

Wizytacja Nadzwyczajna na Zgodzie

30 października ks. dr Tadeusz Rozmus sdb, radca generalny regionu Europa Środkowo-Północna, w imieniu ks. generała  Ángela Fernándeza Artime dokonał nadzwyczajnej wizytacji kanonicznej we wspólnocie św. Jana Bosko w Świętochłowicach. Ks. Rozmus był pierwszym dyrektorem tej salezjańskiej placówki i szkoły w Świętochłowicach.

Bal Wszystkich Świętych

Dzisiejszy świat i kultura, w której żyjemy nieustannie się zmienia.
Technologia, moda, a nawet tradycje i zwyczaje zostają coraz częściej przejmowane od innych państw i narodów. Dlatego w ostatnich kilku latach bardzo modne stało się obchodzenie święta Halloween. Dzieci i młodzież tak głęboko angażują się w praktyki związane z Halloween, że z czasem zjawy, wampiry, duchy i kult śmierci stają się czymś naturalnym, wręcz zabawnym.

Wymiana polsko - niemiecka - 2017

Życie oparte jest na doświadczeniu, poznawaniu i pokonywaniu barier oraz stereotypów. Wspaniałą okazją ku temu jest organizowana przez naszą szkołę wraz z Rudolf Brandes Gymnasium  wymiana uczniowska. To przedsięwzięcie jest możliwe także dzięki wsparciu finansowemu  PNWM (Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży) oraz współpracy
z SCHDW (Stowarzyszenie Chrześcijańskich Dzieł Wychowawania)

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 16.10.2017 r. w naszej szkole odbyła się akademia  z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej (potocznie zwanym Dniem Nauczyciela). Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy 2c gimnazjum pod opieką pani Małgorzaty Olszewskiej i pani Małgorzaty Kruży.

Żywe srebro

Z punktu widzenia młodego człowieka, 25 lat to szmat czasu. Z perspektywy szkoły, postrzeganie takowego okresu to pojęcie jednakowoż względne – z jednej strony to w zasadzie dopiero pierwszy, bo srebrny jubileusz; z drugiej, to – jak zauważyła radna miasta Świętochłowice, Zofia Pogoda – " … ponad 9000 dni, podczas których zdarzyło się tak wiele!"

Festyn Rodzinny w Pychowicach

Ekipa ze Świętochłowic nawet w weekend spędza czas poza Śląskiem. Tym razem wykorzystaliśmy swój czas by czynnie zaangażować się w Festyn Parafialny NSPJ w Pychowicach pod hasłem "Przykrywamy Kościół Dachem". Nasi animatorzy poprowadzili tańce integracyjne, malowali twarze dzieciom oraz do zachęcali do Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego poprzez wystawę. To już kolejna akcja którą w pełni zrealizowaliśmy w tak krótkim czasie.

autor: Dominika i Dominik

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność