Dziś jest 21.03.2019, imieniny: Lubomira, Benedykta.

Konkurs poezji i piosenki obcojęzycznej

Ponad dwadzieścia osób wzięło udział w szkolnym konkursie poezji i piosenki obcojęzycznej. Ta grupa chętnych wzięła sobie do serca słowa Ludwiga Wittgenstein’a: "Granice mojego języka są granicami mojego świata". A także wyznaczyła sobie noworoczny cel: szlifowanie języków obcych. Natomiast jego realizację rozpoczęła od uczestnictwa w naszym szkolnym konkursie. Zgodnie z jego zasadami  można było recytować bądź śpiewać w języku angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Uczestnicy występowali indywidualnie, bądź w grupie. Liczyły się: znajomość tekstu, jego interpretacja, efekty specjalne.

Zimowisko - 2018

Miejsce: Szkoła Salezjańska  Don Bosko
Termin: 29.01.- 02.02.2018 r. od 9:00-14:00

Dzieci od 7 roku życia, młodsze jedynie z opiekunem (np. starszym rodzeństwem)
Koszt: 70 zł (w sekretariacie szkoły salezjańskiej) lub 60 zł przy zgłoszeniu do 16 stycznia

 

Fizyka a Ekologia

19 października oraz 30 listopada uczniowie klasy 3BLO, o profilu matematyczno-fizycznym, brali udział w wykładach przygotowujących do konkursu "Fizyka a Ekologia". Wykłady odbywały się w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Podczas pierwszej wizyty tegoroczni maturzyści wysłuchali wykładu dr hab.prof. Marcina Kostura z Uniwersytetu Śląskiego o tytule: "Jaką długość ma brzeg Anglii? Jak odpowiednio skonstruowane algorytmy postarają się zmierzyć wymiar ciekawych figur geometrycznych zwanych fraktalami".

Przystąpienie do projektów na eTwiningu

12 kreatywnych, odważnych i otwartych na świat śmiałków z Salezjańskiego ZSP zgłosiło się do międzynarodowego projektu eTwinning KREATIVES SPRECHEN,  którego ideą jest nauka języka niemieckiego w praktyce, przełamywanie barier językowych oraz stereotypów, a także nauka wzajemnego szacunku, tolerancji oraz odpowiedzialności.

Śląski Festiwal Nauki Katowice 2017

W pierwszym dniu grudnia uczniowie klas I technikum, II b liceum i IIIc liceum, pod opieką wychowawczyń, uczestniczyli w Śląskim Festiwalu Nauki w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Przestrzeń MCK została podzielona na sześć obszarów wiedzy: nauki humanistyczno-społeczne, przyrodnicze, ścisłe, techniczne, medyczne oraz sztuki. Na głównej hali umieszczono około 200 stoisk, gdzie szczególnie zainteresowała nas część chemiczna, czyli odlewanie ciekłego aluminium do kulek hydrożelowych czy świecące luminofory.

KONESERZY POLSZCZYZNY SĄ WŚRÓD NAS

Już po raz dziewiąty Pałac Młodzieży w Katowicach zorganizował pod patronatem Zespołu Dydaktycznego Rady Języka Polskiego i Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego Wszechstronny Konkurs Konesera Polszczyzny. Był on adresowany zarówno do gimnazjalistów, jak i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku wzięło w nim udział 70 dwuosobowych drużyn z całego województwa śląskiego. 7 listopada br. odbył się I etap konkursu polegający na napisaniu dyktanda oraz rozwiązaniu testu językowego. W kategorii gimnazjum I miejsce zdobyły Emilia Kaszubska (klasa III A) oraz Magdalena Hadam (klasa III C). Dzięki temu awansowały do finału, który odbył się 30 listopada br. Tym razem również okazało się, że w pełni zasługują na tym "Konesera Polszczyzny", zajmując I miejsce.
Gratulujemy sukcesów!

 

Oprac. Barbara Gąsior

SZTUKA RECYTACJI

15 listopada 2017 r. w Chorzowskim Centrum Kultury odbył się już po raz XIX Ogólnopolski Turniej Sztuki Recytatorskiej "Promuj Śląsk". Uczestnicy konkursu prezentowali jeden utwór poetycki i fragment prozy. W kategorii szkoły podstawowe klasy VII oraz gimnazjum trzecie miejsce zajął ex aequo Szymon Kubas z klasy III A gimnazjum.
Gratulujemy sukcesu!

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność