Dziś jest 18.01.2019, imieniny: Piotra, Małgorzaty.

Film Powidoki

13 lutego 2017 r. wszystkie klasy pierwsze liceum oraz technikum, pod opieką nauczycieli pań Aliny Wojdyło i Aleksandry Stefanik oraz pana Zbigniewa Porębskiego, wybrały się do kina "Cinema City" w Rudzie Śląskiej na film pt. "Powidoki" w reżyserii Andrzeja Wajdy. Wyświetlany obraz poruszył nie tylko nas, ale wielu innych odbiorców seansu.

Kolęda w szkole

4 stycznia w naszej szkole odbyły się odwiedziny duszpasterskie po klasach, czyli tak zwana kolęda. Ksiądz Dawid wraz ze swoim orszakiem: Maryją, Józefem, aniołkami oraz ministrantami chodził z odwiedzinami do uczniów.

Jesteśmy stąd

Kiedy kilka lat temu edukacja regionalna została diametralnie okrojona z ram kształcenia interdyscyplinarnego, na górnośląskie szkoły spadła odpowiedzialność za krzewienie kultury regionu poprzez rozmaite pozalekcyjne przedsięwzięcia.

Andrzejki - 2016

W nocy z dnia 25 na 26 listopada w naszej szkole odbyła się coroczna impreza andrzejkowa. W tym roku tematem przewodnim były przypowieści, a adoracja opowiadała nam o naszym zaufaniu do Boga.

Cecylki - 2016

Dnia 18 listopada w Centrum Kultury Śląskiej na zgodzie odbył się coroczny przegląd talentów zwany "Cecylki". Jest to nasza szkolna tradycja, na której każdy z uczniów czy absolwentów mogę zaprezentować swój talent.

Warsztaty w laboratorium

"Praktyka czyni mistrza." Zgodnie ze znanym przysłowiem maturzyści z klasy o rozszerzeniu biologiczno-chemicznym razem z panią Hanną Synowiec udali się dnia 17 listopada na Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej, aby właśnie dzięki licznym ćwiczeniom zbliżyć się o krok do upragnionego sukcesu.

Szkoła Teatru

4 listopada b.r., w piątek - członkowie kółka teatralnego ruszyli podbijać deski Teatru Rozrywki w Chorzowie. Właśnie tam odbyły się warsztaty teatralne dla młodzieży i dorosłych.

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność