Dziś jest 27.05.2019, imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny.

Hallo, Deutschland czyli wymiana polsko – niemiecka

Uczestnicy wymiany polsko – niemieckiej czekają już z niecierpliwością na sobotę 23 marca, kiedy udają się na lotnisko w Katowicach Pyrzowicach, a stamtąd już prosto do Kolonii. Czeka na nich atrakcyjny program m.in. lekcje w niemieckiej szkole, spotkanie z burmistrzem miasta Wittlich, wycieczka do Luxemburga, rejs statkiem po pięknej Mozeli , zwiedzanie Kolonii, Trewiru, praca nad wspólnym projektem.

Warsztaty z planowania kariery

15 marca uczniowie klasy 2 i 3 technikum  mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach przeprowadzonych przez panią Anetę Urbańczyk – trenera personalnego, lidera ds. sprzedaży, trenera coachingu, a przede wszystkim mamę naszej uczennicy klasy technicznej.

DARMOWE LEKCJE PŁYWANIA DLA KLAS 1-3 SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Szanowni Rodzice,
w odpowiedzi na potrzeby uczniów i ich rodziców  Miejski Uczniowski Klub Sportowy "Skałka - Śląsk" w Świętochłowicach w ramach projektu organizuje dla uczniów klas 1-3 darmowe zajęcia z nauki pływania. Cykl obejmuje 20 godzin nauki pływania, których celem jest rozwój fizyczny dzieci i  ich dodatkowa aktywność. Dla uczniów naszej szkoły przyznano w tym półroczu roku kalendarzowego 15 miejsc. Zajęcia odbywać się będą 2 razy w tygodniu - w środę i sobotę. Dokładna rozpiska godzin umieszczona jest poniżej w załącznikach.

Perspektywy - 2019

Z przyjemnością informujemy, że po raz kolejny Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące zostało wyróżnione w rankingu Perspektyw uzyskując tytuł Brązowej Szkoły 2019. Zajęliśmy 62 pozycję w województwie, a 1 w Świętochłowicach. Tegoroczni maturzyści mogą mieć satysfakcję, że podwyższyli poziom swoich poprzedników, a nauczyciele są zadowoleni z efektów wspólnego wysiłku.

Ogólnopolski ranking liceów

Ranking liceów województwo śląskie

ŚW. JAN BOSKO JEST WŚRÓD NAS, CZYLI O ŚWIĘCIE PATRONALNYM

31 stycznia 2019 r., czyli w dzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Bosko, odbył się w naszej szkole Dzień Patrona. Obchody rozpoczęliśmy o godzinie 9:00 uroczystą Mszą Świętą koncelebrowaną przez naszych księży oraz gościa honorowego - ks. Marcina Kaznowskiego, wikariusza Księdza Inspektora, który wygłosił również kazanie, którego pierwsza część była przeznaczona głównie dla najmłodszych, a druga - dla tych starszych uczestników Eucharystii.

Technikum na politechnice

Piątek przed feriami czyli 8 lutego był ciekawym dniem dla II i III klasy technikum, ponieważ uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w wykładzie prowadzonym przez mgra inż.  Krzysztofa Kotowskiego, który odbył się w ramach spotkań Wszechnicy Informatyki  na Wydziale Automatyki  Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność