Dziś jest 14.07.2020, imieniny: Ulryka, Bonawentury, Kamila.

Zapisy do klasy siódmej Salezjańskiej Publicznej Szkoły Podstawowej

Zapisy do klasy siódmej Salezjańskiej Publicznej Szkoły Podstawowej
na rok szkolny 2019/2020

Na tablicy ogłoszeń w szkole została umieszczona lista osób przyjętych do klasy siódmej Salezjańskiej Publicznej Szkoły Podstawowej.

 

Potwierdzenie przez rodziców kandydata woli przyjęcia do klasy siódmej szkoły podstawowej w postaci pisemnego oświadczenia woli

należy złożyć do 22 maja 2019 r.

 

Jednocześnie informujemy, że zapisy do klasy siódmej szkoły podstawowej na rok szkolny 2019/2020
zostają przedłużone do 31 maja 2019 r.

Bajtel na placu- 31.05.2019

Plan dnia
1. 8.30 - spotkanie w szkole - czas na przygotowanie stoiska z śląskim poczęstunkiem (SP + gimnazjum) lub zorganizowanie zabawy (liceum i technikum).
2. 9.00 - oficjalne rozpoczęcie, scenka,
3. 9.30 - 10.30 - konkurencje i zabawy na placu,
4. 10.30 - 11.00 - przerwa- stoiska,
5. 11.00 - 11.45 - konkurencje i zabawy na placu,
6. 11.45 - zakończenie.


Dyscyplina – zabawa
Klasy liceum i technikum organizują zabawy dla wszystkich klas.
Opracowują odpowiednią punktację za wykonanie zadania dla danej klasy.

Bardzo prosimy o przyniesienie obuwia sportowego

Wizyta w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach

Na przełomie kwietnia i maja klasa  III b i II b liceum (mat. – fiz. i biol. – chem.)  miały okazję poznać walory jednego z najpiękniejszych budynków, wzniesionych w ostatnich latach w Polsce.
Dodatkową atrakcją było spotkanie z dźwiękowcem i poznanie podstawowych zasad akustyki.
Wszyscy jednoznacznie wyrazili opinię, że nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach - to obiekt wyjątkowy. Łączy najwyższej jakości akustykę z piękną architekturą.

Spotkanie w Operze Śląskiej

W niedzielę 14 kwietnia 2019 roku grupa teatralna została zaproszona na niezwykłe spotkanie z cyklu "Opera blisko Ciebie: Porozmawiajmy o operze …", które  miało miejsce w Sali Koncertowej im. A. Didura w Operze Śląskiej.

Spektakl Kółka Teatralnego

"Już jakiś czas temu doszedłem do tego, że mam poważną grypę wątrobową. Głównym objawem jest "żywa niechęć do jakiejkolwiek pracy". W tym momencie wybaczyłem wszystkim, którzy mówili do mnie przez tyle lat: "Ty leniu, rusz się do roboty!" lub "Weźże się za coś, cały dzień nic nie robisz!". Nie mogli przecież wiedzieć, że jestem chory."

HARRIS

Wiosna wokół nas

21 marca przypada pierwszy dzień wiosny. Nie obyło się zatem bez konkursu. Świetlicowy Konkurs Plastyczny pt. "Wiosna wokół nas" cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Wpłynęło wiele pięknych prac, dlatego wybór był trudny. Udało nam się jednak wyłonić zwycięzców.

Z MIŁOŚCI DO JĘZYKA SERCA

12 marca 2019 r. w Miejskim Domu Kultury "Batory" odbyły się eliminacje Konkursu Recytacji w Mowie Śląskiej "Śląska Ojczyzna Polszczyzna". Wzięli w nim udział uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych Górnego Śląska, czyli w tym roku: Chorzowa, Bytomia, Świętochłowic, Rybnika oraz  Istebnej. Spośród uczestników konkursu jury wybrało 10 finalistów. W zacnym gronie znalazł się uczeń klasy I A LO Szymon Kubas. Drugi i zarazem ostatni etap miał miejsce 15 marca w IV Liceum Ogólnokształcącym w Chorzowie. Nasz licealista nie miał sobie równych i zajął I miejsce. Serdecznie gratulujemy!

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność