Dziś jest 14.07.2020, imieniny: Ulryka, Bonawentury, Kamila.

Bal karnawałowy

Dnia 05.02.2019r. w świetlicy szkolnej odbył się długo wyczekiwany  bal karnawałowy.  Tego dnia świetlica zamieniła się w salę balową. Wspólnie przygotowane dekoracje wprowadziły dzieci w wesoły nastrój i zachęcały do zabawy.

KULIG RODZINNY

Choć mogłoby się wydawać, że każdy uczeń niecierpliwie odlicza dni od poniedziałku do piątku, kiedy znowu będzie weekend i czas wolny od szkoły, wśród uczniów i rodziców klasy 2 SP- tym razem było inaczej. Wszyscy z ogromną radością wyczekiwali soboty 2 lutego, by wspólnie wyjechać na upragniony kulig. Po odczytaniu listy obecności wyruszyliśmy w drogę. Pierwszym punktem programu była Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej na Górce w Szczyrku, nad którym opiekę sprawują księża salezjanie.

Majówka - 2019

MAJÓWKA 2019
27.04. – 05.05.2019

 

Dzień 1 – sobota - 27.04.2019 – godzina: 19.00

Świętochłowice (szkolny parking) – przejazd nocny do Włoch


Dzień 2 - niedziela – 28.04.2019 – przyjazd do Bergamo
Bergamo to małe i niezwykle czarujące miasto u stóp Alp. Dzieli się na dwie części – Citta Alta (część górna, stare miasto) oraz Citta Bassa (dolna część miasta). Miasto położone na górze to koncentracja całej historii i średniowiecznego czaru, zaś całe współczesne życie i handel, toczą się na dole.

Przejazd do hotelu okolice jeziora Lago d’Iseo

Turniej - League of Legends

Dnia 18 i 19 stycznia uczniowie aktualnej klasy 2 Technikum zorganizowali w naszej szkole turniej 5 na 5 Summoner's Rift z gry League of Legends. Turniej był również transmitowany na żywo na platformie Twitch. Na turniej zapisało się 11 drużyn, dzięki czemu mogliśmy otrzymać dodatkowe nagrody sponsorowane przez Riot Games, czyli firmę, która stworzyła tą grę.

Wizyta Pana Strażaka

W poniedziałkowe południe 14 styczna, klasę I i II Szkoły Podstawowej spotkała miła niespodzianka. Odwiedził nas wyjątkowy gość- przedstawiciel Straży Pożarnej. Pan Strażak ubrany w mundur galowy przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat zasad bezpieczeństwa, sposobów reagowania w sytuacjach kryzysowych np. podczas pożaru.

Internet - medium dominujące w XXI wieku

14 stycznia 2019 roku klasa III b liceum brała udział w wykładzie prowadzonym przez wykładowcę WSZOP-u, czyli Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Na początku przedstawiona została uczniom oferta edukacyjna uczelni, kierunki studiów oraz możliwości kariery zawodowej.

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność