Dziś jest 14.07.2020, imieniny: Ulryka, Bonawentury, Kamila.

Jak prowadzić własną firmę

W piątek 14 grudnia w ramach zajęć dotyczących preorientacji zawodowej uczniowie klasy II TE spotkali się z doradcą podatkowym p. Bożeną Krusche. Celem spotkania było zaznajomienie się z podstawowymi przepisami dotyczącymi prowadzenia działalności gospodarczej.

Kiermasz świąteczny

Święta Bożego Narodzenia to czas pełen rodzinnych chwil, tradycji i symboli. Chcąc na chwile zatrzymać się w tym przedświątecznym zgiełku uczniowie klas 1 i 2 Szkoły Podstawowej ze swoimi Rodzicami spotkali się na wspólnych zajęciach popołudniowych. Pełni werwy i zapału, "uzbrojeni" w potrzebny sprzęt i akcesoria wykonywali ozdoby i stroiki świąteczne, które będą sprzedawane na szkolnym kiermaszu. Zapraszamy więc wszystkich do zakupu naszych wytworów od poniedzialku 17.12 do 21.12 na wszystkich przerwach w głównym korytarzu szkoły. Co je wyróżnia? Udekorowane i wykonane są z pasją, sercem i wielką wyobraźnią. Napewno nie kupisz takich w markecie. Zapraszamy.

Maraton języków obcych

Kontakt z native speakerem to nie tylko możliwość rozwijania swoich kompetencji językowych. Jest to także szansa na poznanie kultury, sposobu życia, czy zwyczajów obcego kraju nie z podręcznika, lecz na wyciągnięcie ręki.  Nasz amerykański gość - Jonathan skupił się nie na poprawności językowej lecz na płynnej rozmowie z uczestnikami wprowadzając przy tym ogrom pozytywnej energii, który udzielił się całemu zespołowi. Przez z pozoru proste pytania pokazał, że lęk przed rozmową w obcym języku jest bezpodstawny, a nawet, pomimo różnic kulturowych, czy wiekowych wiele nas łączy i właśnie na tych podobieństwach warto budować relacje.

Z WIZYTĄ U TEMIDY

W piątek 30 listopada uczniowie klas I i II A LO wraz z wychowawczyniami Barbarą Gąsior oraz Aleksandrą Stefanik mieli okazję odwiedzić Sąd Rejonowy w Bytomiu. Związane to było z profilem prawniczym obydwu klas.

Moralność od kuchni

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się dłużej nad tym, co masz na talerzu, z ściślej - jak to na Twój talerz trafiło?
Po spotkaniu z dr Jakubem Synowiec z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie w dniu 29.11.2018r., tego typu pytania, bez wątpienia, zaczną coraz częściej rodzić się w umysłach uczniów klas III liceum.

Szlakiem Wyspiańskiego i nie tylko w Krakowie

14 listopada nasza klasa (czyli maturzyści z III A) wybrała się na wycieczkę przedmiotową do Krakowa, którą zorganizowała polonistka pani Barbara Gąsior.
Głównym celem był spacer szlakiem młodopolskim. Idąc ulicą Floriańską, zatrzymaliśmy się koło kawiarni "Jama Michalikowa", a następnie udaliśmy się do Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.

Sztuka prowadzenia dyskusji

Dnia 16 listopada 2018 odbyły się w naszej szkole nietypowe zajęcia, przeznaczone dla klasy III b liceum – tematem była bowiem sztuka prowadzenia sporów i dyskusji. Erystyka, bo tak brzmi jej fachowa nazwa, to dziedzina nauki opisująca sposoby wygrywania słownych potyczek – zarówno tych codziennych, jak i tych na najwyższym państwowym szczeblu. Trudno przecenić jej przydatność, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy od dobrego przedstawienia swoich racji często zależy sukces na polu zawodowym.

Tydzień kina niemieckiego

Uczniowie klasy 2B LO mieli okazję uczestniczyć w seansie filmowym "Milcząca rewolucja" prezentowanym podczas Tygodnia Kina Niemieckiego pod patronatem Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec w kinie Światowid w Katowicach.

XI Nocny Maraton Matematyczny

W dniu 19 października uczniowie klasy II b liceum - Marcin Jochlik, Wojciech Szindler Miłosz Wojdyła - wzięli udział w XI Nocnym Maratonie Matematycznym, organizowanym przez zaprzyjaźnioną szkołę, czyli Katolika w Chorzowie.

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność