Dziś jest 22.10.2018, imieniny: Halki, Filipa, Salomei.

KONESERZY POLSZCZYZNY SĄ WŚRÓD NAS

Już po raz dziewiąty Pałac Młodzieży w Katowicach zorganizował pod patronatem Zespołu Dydaktycznego Rady Języka Polskiego i Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego Wszechstronny Konkurs Konesera Polszczyzny. Był on adresowany zarówno do gimnazjalistów, jak i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku wzięło w nim udział 70 dwuosobowych drużyn z całego województwa śląskiego. 7 listopada br. odbył się I etap konkursu polegający na napisaniu dyktanda oraz rozwiązaniu testu językowego. W kategorii gimnazjum I miejsce zdobyły Emilia Kaszubska (klasa III A) oraz Magdalena Hadam (klasa III C). Dzięki temu awansowały do finału, który odbył się 30 listopada br. Tym razem również okazało się, że w pełni zasługują na tym "Konesera Polszczyzny", zajmując I miejsce.
Gratulujemy sukcesów!

 

Oprac. Barbara Gąsior

SZTUKA RECYTACJI

15 listopada 2017 r. w Chorzowskim Centrum Kultury odbył się już po raz XIX Ogólnopolski Turniej Sztuki Recytatorskiej "Promuj Śląsk". Uczestnicy konkursu prezentowali jeden utwór poetycki i fragment prozy. W kategorii szkoły podstawowe klasy VII oraz gimnazjum trzecie miejsce zajął ex aequo Szymon Kubas z klasy III A gimnazjum.
Gratulujemy sukcesu!

Z LEKTURAMI ZA PAN BRAT

We wtorek,  31 października 2017 r.  dwie dwuosobowe drużyny reprezentujące nasze gimnazjum wzięły udział w II Regionalnym Konkursie Czytelniczo - Filmowym "Książki zekranizowane – znane i lubiane", który zorganizowała  Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Kochanowskiego w Chorzowie.

Majówka 2018


27.04 – 05.05.2018

 

1. Dzień – Wyjazd ok. 22.00. Świętochłowice – Stuttgart.
2. DzieńSTUTTGART.

W Stuttgarcie bije serce niemieckiej motoryzacji, a swoje siedziby mają tu dwa zjawiskowe muzea dla miłośników samochodów.
Zwiedzanie Muzeum Mercedes – Benz.
Jako jedyne muzeum świata, MUZEUM MERCEDES - BENZ prezentuje nieprzerwanie ponad 125 lat historii przemysłu samochodowego od jego samych początków. Na dziewięciu poziomach, zajmujących łącznie 16 500 m2 powierzchni, można podziwiać 160 pojazdów i ponad 1500 innych eksponatów. Zwiedzanie rozpoczyna się od najwyższych pięter. Windy zwane przez przewodników "kapsułami czasu" przenoszą odwiedzających w inny świat – do początku istnienia marki Mercedes-Benz. Przechodząc niżej odkrywa się kolejne epoki w historii marki – okres II Wojny Światowej, czasy powojenne, wspaniałe lata 50/60-te, w tym również ekspozycję najdroższych samochodów w muzeum – modelu 500k Roadster oraz wartego około 60 000 000 € 300 SLR Uhlenhaut Coupé.

 

czytaj więcej

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

24 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Muzycznych w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów tegorocznym stypendystom Prezesa Rady Ministrów.
Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość, że w gronie stypendystów znalazła się Julia Jurasik, uczennica klasy II b liceum . Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Andrzejki

W naszej szkole od wielu lat organizowana jest zabawa andrzejkowa.  Tegoroczna edycja Andrzejek odbyła się z 24 na 25 listopada. Już od godziny 18 szkołę wypełniła radosna gromada młodych ludzi, którzy pełni entuzjazmu pod przewodnictwem animatorów zaczęli tańczyć.

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność