Dziś jest 18.04.2019, imieniny: Boguslawy, Apoloniusza.

Wiosna wokół nas

21 marca przypada pierwszy dzień wiosny. Nie obyło się zatem bez konkursu. Świetlicowy Konkurs Plastyczny pt. "Wiosna wokół nas" cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Wpłynęło wiele pięknych prac, dlatego wybór był trudny. Udało nam się jednak wyłonić zwycięzców.

Z MIŁOŚCI DO JĘZYKA SERCA

12 marca 2019 r. w Miejskim Domu Kultury "Batory" odbyły się eliminacje Konkursu Recytacji w Mowie Śląskiej "Śląska Ojczyzna Polszczyzna". Wzięli w nim udział uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych Górnego Śląska, czyli w tym roku: Chorzowa, Bytomia, Świętochłowic, Rybnika oraz  Istebnej. Spośród uczestników konkursu jury wybrało 10 finalistów. W zacnym gronie znalazł się uczeń klasy I A LO Szymon Kubas. Drugi i zarazem ostatni etap miał miejsce 15 marca w IV Liceum Ogólnokształcącym w Chorzowie. Nasz licealista nie miał sobie równych i zajął I miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Hallo, Deutschland czyli wymiana polsko – niemiecka

Uczestnicy wymiany polsko – niemieckiej czekają już z niecierpliwością na sobotę 23 marca, kiedy udają się na lotnisko w Katowicach Pyrzowicach, a stamtąd już prosto do Kolonii. Czeka na nich atrakcyjny program m.in. lekcje w niemieckiej szkole, spotkanie z burmistrzem miasta Wittlich, wycieczka do Luxemburga, rejs statkiem po pięknej Mozeli , zwiedzanie Kolonii, Trewiru, praca nad wspólnym projektem.

Warsztaty z planowania kariery

15 marca uczniowie klasy 2 i 3 technikum  mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach przeprowadzonych przez panią Anetę Urbańczyk – trenera personalnego, lidera ds. sprzedaży, trenera coachingu, a przede wszystkim mamę naszej uczennicy klasy technicznej.

DARMOWE LEKCJE PŁYWANIA DLA KLAS 1-3 SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Szanowni Rodzice,
w odpowiedzi na potrzeby uczniów i ich rodziców  Miejski Uczniowski Klub Sportowy "Skałka - Śląsk" w Świętochłowicach w ramach projektu organizuje dla uczniów klas 1-3 darmowe zajęcia z nauki pływania. Cykl obejmuje 20 godzin nauki pływania, których celem jest rozwój fizyczny dzieci i  ich dodatkowa aktywność. Dla uczniów naszej szkoły przyznano w tym półroczu roku kalendarzowego 15 miejsc. Zajęcia odbywać się będą 2 razy w tygodniu - w środę i sobotę. Dokładna rozpiska godzin umieszczona jest poniżej w załącznikach.

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność