Dziś jest 11.12.2018, imieniny: Damazego, Waldemara, Daniela.

Maraton języków obcych

Kontakt z native speakerem to nie tylko możliwość rozwijania swoich kompetencji językowych. Jest to także szansa na poznanie kultury, sposobu życia, czy zwyczajów obcego kraju nie z podręcznika, lecz na wyciągnięcie ręki.  Nasz amerykański gość - Jonathan skupił się nie na poprawności językowej lecz na płynnej rozmowie z uczestnikami wprowadzając przy tym ogrom pozytywnej energii, który udzielił się całemu zespołowi. Przez z pozoru proste pytania pokazał, że lęk przed rozmową w obcym języku jest bezpodstawny, a nawet, pomimo różnic kulturowych, czy wiekowych wiele nas łączy i właśnie na tych podobieństwach warto budować relacje.

Z WIZYTĄ U TEMIDY

W piątek 30 listopada uczniowie klas I i II A LO wraz z wychowawczyniami Barbarą Gąsior oraz Aleksandrą Stefanik mieli okazję odwiedzić Sąd Rejonowy w Bytomiu. Związane to było z profilem prawniczym obydwu klas.

Spotkanie organizacyjne - Obozy narciarskie Beskid i Aprica 2019

Serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne

dotyczące OBOZU NARCIARSKIEGO – ŚNIEŻNY BESKID 2019
które odbędzie się 10 grudnia 2019, o godz. 17.00
w Salezjańskim Zespole Szkół Publicznych "Don Bosko" w Świętochłowicach.

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne

dotyczące OBÓZ NARCIARSKI – APRICA 2019
które odbędzie się 10 grudnia 2019, o godz. 18.00
w Salezjańskim Zespole Szkół Publicznych "Don Bosko" w Świętochłowicach.

Moralność od kuchni

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się dłużej nad tym, co masz na talerzu, z ściślej - jak to na Twój talerz trafiło?
Po spotkaniu z dr Jakubem Synowiec z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie w dniu 29.11.2018r., tego typu pytania, bez wątpienia, zaczną coraz częściej rodzić się w umysłach uczniów klas III liceum.

Szlakiem Wyspiańskiego i nie tylko w Krakowie

14 listopada nasza klasa (czyli maturzyści z III A) wybrała się na wycieczkę przedmiotową do Krakowa, którą zorganizowała polonistka pani Barbara Gąsior.
Głównym celem był spacer szlakiem młodopolskim. Idąc ulicą Floriańską, zatrzymaliśmy się koło kawiarni "Jama Michalikowa", a następnie udaliśmy się do Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.

Sztuka prowadzenia dyskusji

Dnia 16 listopada 2018 odbyły się w naszej szkole nietypowe zajęcia, przeznaczone dla klasy III b liceum – tematem była bowiem sztuka prowadzenia sporów i dyskusji. Erystyka, bo tak brzmi jej fachowa nazwa, to dziedzina nauki opisująca sposoby wygrywania słownych potyczek – zarówno tych codziennych, jak i tych na najwyższym państwowym szczeblu. Trudno przecenić jej przydatność, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy od dobrego przedstawienia swoich racji często zależy sukces na polu zawodowym.

Turniej - League of Legends

Chcieliśmy ogłosić organizowany w naszej szkole turniej z gry League of Legends, który odbędzie się dnia 19 stycznia 2019r. w naszej szkole. Będzie to turniej 5 vs 5, więc weźcie ze sobą kilku kolegów. Jeśli boicie się o za wysokie rangi w drużynie przeciwnej to przestańcie. Mecze będą dobierane rangowo, więc mecze na pewno będą wyrównane.

Tydzień kina niemieckiego

Uczniowie klasy 2B LO mieli okazję uczestniczyć w seansie filmowym "Milcząca rewolucja" prezentowanym podczas Tygodnia Kina Niemieckiego pod patronatem Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec w kinie Światowid w Katowicach.

XI Nocny Maraton Matematyczny

W dniu 19 października uczniowie klasy II b liceum - Marcin Jochlik, Wojciech Szindler Miłosz Wojdyła - wzięli udział w XI Nocnym Maratonie Matematycznym, organizowanym przez zaprzyjaźnioną szkołę, czyli Katolika w Chorzowie.

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność