Dziś jest 27.05.2020, imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny.

Zajęcia odbywają się:

18.00 – 19.00 wtorek Przygotowania do sezonu
wtorek 15.00 – 20.00 zajęcia na stoku
czwartek 15.00 – 20.00 zajęcia na stoku

ks_henryk_urbasProwadzący zajęcia ks. Henryk UrbaśCzym jest narciarstwo?

Narciarstwo – wspaniała pasja
Narciarstwo – forma aktywności fizycznej oraz dyscyplina sportowa polegająca na przemieszczaniu się lub wykonywaniu ewolucji za pomocą sprzętu narciarskiego – nart, a także kijków. Narty mocowane są do butów narciarza za pomocą specjalnych wiązań. Do połowy XIX wieku narty były wykorzystywane głównie do celów transportowych, natomiast w późniejszym okresie upowszechniło się wykorzystywanie nart w celach rekreacyjnych i sportowych.
Każdy powinien mieć jakieś hobby, pasję, która wypełnia jego życie i której poświęca swój wolny czas. Człowiek jest wtedy weselszy, ma wspaniały nastrój i dobre samopoczucie. Takim hobby może stać się  narciarstwo. Nie musi być uprawiane w sposób profesjonalny, tak jak odbywa się to na poważnych zawodach sportowych. Rekreacyjna aktywność fizyczna jest zawsze wskazana. Nie trzeba od razu zaopatrzyć się w profesjonalny, drogi sprzęt. Na początek wystarczą zwykle wypożyczone narty,  a z czasem można poszerzyć swoją pasję o kolejne wyzwanie, gdzie będą potrzebne już nowsze, własne narty…

Być może narciarstwo będzie sposobem na odreagowanie i chwilkę zapomnienia. Można traktować je również jako pasję i formę rozrywki ze znajomymi. To dobry sposób na spędzenie czasu z rodziną. Narciarstwo jest wyjątkowym sportem i warto chociaż raz w życiu tego doświadczyć.
Bywa i tak, że pasja przeradza się w profesjonalizm i coraz bardziej doświadczony amator będzie chciał uczestniczyć w zawodach. To naturalna kolej rzeczy.  Zawody to bardzo dobry pomysł, dzięki któremu można się sprawdzić. Czemu nie spróbować?


W drodze na szczyt     pilsko     hala_mizowa

Narciarstwo to nie tylko sport, ale i sposób życia, dlatego warto zachęcić dzieci do takiej formy spędzania wolnego czasu. Oprócz oczywistej zalety, jaką jest aktywne przebywanie na świeżym powietrzu, narciarstwo daje również możliwość spotkania wspaniałych ludzi i poznania pięknych zakątków świata.
Narciarstwo jest sportem zimowym, który cieszy się w Polsce bardzo dużą popularnością. W związku z powstaniem licznych ośrodków narciarskich jest to coraz bardziej dostępna forma spędzania wolego czasu. Naukę jazdy na nartach można rozpocząć zarówno w młodym, jak i w bardziej dojrzałym wieku. Zacznij już teraz…! "Szkółka Narciarska Salos – Salesia" przy Zespole Szkół Salezjańskich w Świętochłowicach zaprasza!

Jazda na nartach swoje ogromne powodzenie nawet wśród największych zmarzluchów zawdzięcza niezbyt skomplikowanym regułom,  które można sobie przyswoić w zaskakująco krótkim czasie. Uczucie wszechmocy podczas orzeźwiającego zjazdu, które sprawia, że nie chcemy przestać, a najchętniej w ogóle nie ściągalibyśmy nart, jest na tyle intensywne, że ciężko się mu oprzeć i pozostać obojętnym.

Narciarstwo alpejskie, inaczej narciarstwo zjazdowe, to doskonały sposób aktywnego spędzania wolnego czasu, przynoszący ogromną satysfakcję z jazdy (niezależnie od poziomu zaawansowania oraz posiadanego doświadczenia).
Jedną z największych zalet narciarstwa jest to, że sport ten uprawia się w górach. Świeże powietrze, surowe piękno ośnieżonych szczytów są z nim nierozerwalnie związane i w znacznej mierze stanowią o jego atrakcyjności. Słońce, ruch, kontakt z naturą, przygoda, nowe znajomości – wszystko to daje okazję do niezbędnego w dzisiejszym świecie relaksu.
Prawdziwi "fanatycy" są w stanie poświęcić każdą wolną chwilę na wyjazd do okolicznego ośrodka, aby swobodnie oddać się swojemu ulubionemu zajęciu.
Tym, którzy nie mieli jeszcze okazji zakosztować tego sportu, polecamy, aby przynajmniej jedne ferie zaplanowali w miejscu, w którym dane im będzie spróbować, czym jest jazda na nartach. Na pewno się nie zawiodą!

W naszej szkole…

"Wraz z przybyciem do naszej szkoły ks. Henryka, który jest instruktorem PZN, powstała szkółka narciarska. Organizujemy sobotnie wyjazdy na trasy narciarskie Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Uczymy tych, co zaczynają i tych, co chcą podszlifować technikę. Organizujemy obozy w trakcie ferii w Polsce i za granicą – w pięknym, włoskim Abetone. Wyjeżdżamy na różnego rodzaju zawody: miejskie, szkolne, na ligę narciarską, w której w zeszłym roku braliśmy udział. W tym roku po zakupie tyczek chcemy organizować wyjazdy trzydniowe na treningi, aby móc się podszkolić.

Przed sezonem uprawiamy różne sporty, a szczególnie prowadzimy zajęcia na sali gimnastycznej. Są one bezpośrednim przygotowaniem do narciarstwa"

Hanna Kulejewska

Zaproszenie do uprawiania narciarstwa

 
salos_1     salos_2     salos_3

Kto chce spróbować białego szaleństwa i pędu wraz z wiatrem, niech się szybko zapisuje na nasz SALOS (sekcja narciarska). Na pewno nie pożałuje .

Zapraszamy!!!!!

Członkowie sekcji narciarskiej SZSP "Don Bosko" w Świętochłowicach

Motto i świadectwa

"Sport jest przede wszystkim darem Bożym".
Św. Jan Paweł II

Św. Jan Paweł II pisał, że wypoczywa się w pełni, kiedy kontakt z przyrodą staje się kontemplacją Boga w przyrodzie i tego obecnego "w duszy ludzkiej".

"Kiedy zacząłem uprawiać sport, wkrótce zorientowałem się, że wypoczynek ten można wykorzystać,  jeżeli nie bardziej po kapłańsku, to z pewnością bardziej po duszpastersku…
Kapłan, któremu leży na sercu dobro młodzieży, powinien objąć troską również tę dziedzinę życia, jaką jest sport – jazdę na nartach, na rowerze, na rolkach, żeglowanie, wędrowanie po górach i ukazywanie ich piękna oraz jego twórcy – Pana Boga. Patrząc na dzisiejszy styl życia, można powiedzieć, że sport jest konieczny. Zadaniem kapłana jest uobecniać Boga przez Mszę Świętą w każdym miejscu, w którym można ją sprawować. Poza tym zadaniem duszpasterstwa jest obcować z ludźmi wszędzie, gdzie oni się znajdują, być z nimi we wszystkim "oprócz grzechu". Sanktuarium górskie zawsze sprzyja kontemplacji"

Ks. Henryk Urbaś

09-01-2018

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność