Dziś jest 27.05.2020, imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny.

Treningi
Obecnie w strukturach SALOSU „SALESIA” działa sześć sekcji: piłki siatkowej, piłki koszykówki, piłki nożnej, piłki ręcznej, tenisa stołowego i tenisa ziemnego, i szkółki narciarskiej, w której latem można pojeździć na rowerze, rolkach, pobiegać, pożeglować i uprawiać turystykę górską ( chodzić po górach), a w zimę przede wszystkim uprawiać narciarstwo. Każdą z sekcji zasilają zarówno dziewczyny jak i chłopcy w różnych grupach wiekowych od gimnazjum, przez liceum aż po absolwentów szkoły i młodzież spoza naszej szkoły.

Współpraca z Radą Rodziców
Od kilkunastu lat z okazji Święta Patrona szkoły organizowana jest loteria fantowa dla dzieci ze szkoły salezjańskiej i dzielnicy Zgoda. Dobre przygotowanie loterii zawsze dostarczało młodzieży wiele radości i satysfakcji. Co roku, z okazji TOMBOLO przychodzi do szkoły od 360 do 400 młodych ludzi ze szkoły jak i spoza niej.

Rozgrywki
Zawodniczki i zawodnicy SALOSU „SALESIA” regularnie biorą udział w rywalizacji sportowej w mikroregionach, następnie w makroregionach i wreszcie w wielkim finale Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej, a później w  igrzyskach  na poziomie międzynarodowym.

Letnie obozy sportowe
Podczas wakacji proponujemy dzieciom i młodzieży obozy sportowe. Wyjazdy z SALOS-em „SALESIA” to rzetelne przygotowanie sportowe, ogrom radości, aktywności oraz twórczego wypoczynku. Obozy mają charakter sportowo – rekreacyjny, lecz dodatkowo młodzież ma okazję poznać kulturę i walory turystyczne miejsc, w których przebywa.  Imprezy te cieszą się sporą popularnością wśród młodzieży.

Akcje zimowe
W czasie ferii zimowych, w ciągu jednego tygodnia, w szkole SALOS organizuje zajęcia dla dzieci, które ze względów finansowych nie mogą nigdzie wyjechać. Podczas codziennych spotkań mają one możliwość skorzystania z sali gimnastycznej , basenu, uczestnictwa w zajęciach kółka plastycznego, muzycznego, wspólnych zabaw integracyjnych, wyjazdu na sanki w góry.
Przez całe dwa tygodnie odbywają się przede wszystkim obozy narciarskie w Korbielowie,   Abetone i w innych kurortach narciarskich. W pięknych miejscowościach odpoczywają w ferie młodzi ludzie ze Świętochłowic, Rudy Śląskiej, Chorzowa i Zabrza oraz z innych miejscowości Śląska jak i spoza. W programie wyjazdu są nie tylko liczne atrakcje kulturalne i rekreacyjne, ale także czas poświęcony na kontakt z Bogiem. Wykwalifikowana kadra instruktorska i wychowawcza  sprawuje opiekę nad młodzieżą.

Inne
Staramy się oddziaływać sportowo na całe rodziny w duchu chrześcijańskiej radości i odpowiedzialności za przyszłe pokolenie Polaków. Proponujemy udział we wspólnych Mszach św., wydarzeniach religijnych i spotkaniach okolicznościowych.

09-01-2018

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność