Dziś jest 27.05.2019, imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny.
40 lecie pontyfikatu Jana Pawła II

WŁOCHY WYCIECZKA PAŹDZIERNIK 2018
40 lecie pontyfikatu Jana Pawła II


15.10.2018 – godz. 11.00 – wyjazd (parking szkolny)
16.10.2018 – godz. 08.00 – przyjazd do Rzymu. Msza JP II Bazylika św. Piotra, zwiedzanie:  Muzeum Watykańskiego oraz Rzymu : Symbole Rzymu zna niemal każdy - Panteon, Fontana di Trevi, Piazza Navona i słynna Fontanna Czterech Rzek, Schody Hiszpańskie, a także Koloseum i Forum Romanum. Wszystkie z nich znajdują się stosunkowo blisko siebie i możemy piechotą przejść od Koloseum aż do Piazza Navona.

Muzeum Watykańskie

 

17.10.2018 – Castel  Gandolfo – letnia rezydencja papieży. Z letnią rezydencją silnie związany był Jan XXIII i Jan Paweł II, który w sumie spędził tu aż 5 lat swego pontyfikatu. W Castel Gandolfo zobaczymy od zewnątrz Pałac - letnią rezydencje Papieża, kościół św. Tommaso z kopułą Berniniego, Fontannę Berniniego, pierwsza na świecie skrzynka pocztowa oraz przepiękna panorama na jezioro polodowcowe.  Przejazd do Rzymu na audiencje Papieża Franciszka. Przejazd do Orvieto – kamienne miasto z labiryntem uliczek, przepiękną katedrą i wyniosłą wieżą obronną. Największą sławę Orvieto zyskało dzięki przechowywanej w tutejszej katedrze hostii i korporału, związanych z cudem eucharystycznym w roku 1263 w pobliskim miasteczku Bolsena. W 1990 r. uroczystościom w Orvieto przewodniczył Papież Jan Paweł II.  Przejazd nad morze. Hotel.

Castel  Gandolfo

Orvieto

18.10.2018 – Zwiedzanie Cinqe Terre –  to pięć miasteczek [ Monterosso, Vernazza, Riomaggiore, Corniglia i Manarola ] malowniczo położonych na wybrzeżu Morza Liguryjskiego. Przejazd pod ziemią pod skałami to dodatkowa atrakcja. Są one perełką Liguryjskiej Riwiery i jednym z najpiękniejszych miejsc we Włoszech. Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako "światowa własność ludzkości" . Przejazd nad morze. Hotel.

 

Cinqe Terre

19.10.2018 – Przejazd do Mediolanu. Zwiedzanie miasta: Symbol Mediolanu, czyli wspaniała i monumentalna Katedra Narodzin św. Marii w Mediolanie. Budynek katedry robi wrażenie zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz – to jeden z największych kościołów na świecie, bogato zdobiony w rzeźby, gargulce czy płaskorzeźby. Stadion AC Milan oraz Kościół Santa Maria delle Grazie gdzie znajduje się jedno z najsłynniejszych dzieł Leonarda da Vinci "Ostatnia Wieczerza". 

Mediolan

 

"Ostatnia Wieczerza"

20.10.2018 – Przejazd do Fussen – zwiedzanie: Zamek Neuschwanstein – Jego styl nawiązuje do architektury neoromańskiej i neogotyckiej z elementami arabskiej i bizantyjskiej ornamentyki wnętrz. Jako jedyny obiekt z Niemiec dotarł do finału konkursu „7 cudów świata” pozostając synonimem „zamku bajki” oryginałem z czołówek filmów Walta Disneya. Altötting, położone na przedgórzu Alp Bawarskich, zaliczane jest - obok Lourdes, Loreto, Fatimy i Częstochowy - do grona pięciu głównych centrów kultu maryjnego na Starym Kontynencie. Ojciec Święty Benedykt XVI głosi, że jest to serce Bawarii i jedno z serc Europy.

 

Zamek Neuschwanstein

 

Altötting

21.10.2018 – Przejazd do Pragi –  Zwiedzanie największych atrakcji miasta - Praski Hrad ze Złotą Uliczką, Most Karola, Rynek Starego Miasta, Plac Świętego Wacława. Przejazd do Kutna Hora: miasto srebra, nazywane jest także "państwowym skarbcem". Jej bogactwa w znacznym stopniu przyczyniły się do rozwoju Królestwa Czeskiego. Centrum miasta ze względu na swe historyczne znaczenie i wspaniałą architekturę zostało w roku 1995 wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Przejazd do Polski.

Praga

Kutna Hora

Cena obejmuje
- Transport autokarem lux
- 5 noclegów w hotelu
- 5 śniadań
- 5 obiadokolacji
- ubezpieczenie
- opieka pilota/przewodnika
- opieka pedagogiczna

Cena: 450 PLN + 280 Euro

Kontakt
Alina Wojdyło
Tel. 668 353 679    
Aleksandra Stefanik
Oferta skierowana dla uczniów oraz sympatyków szkoły bez limitu wieku.

07-06-2018

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność