Dziś jest 27.05.2019, imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny.
Majówka 2017

MAJÓWKA 2017
29.04 – 07.05.2017
wyjazd 8.30 - 9.00

RAMOWY PROGRAMCanterbury

Miasto o statusie City w Anglii, w hrabstwie Kent, będące siedzibą arcybiskupstwa. Arcybiskupstwo w tym mieście jest centralnym dla anglikańskiego Kościoła Anglii. Zwiedzamy obiekty wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.


London

Jedna z największych aglomeracji świata, pełna zabytków, muzeów, ze słynnym Big Benem na czele. Spacer The Mall do siedziby królewskiej Buckingham Palace, Hyde Park, China Town, Parlament ze słynną Wieżą Zegarową i Big Benem, Trafalgar Square. Harrods , Tower Bridge, British Museum, Notting Hill ze sławnym targiem Portobello Road, National Gallery.Oxford

Oxford słynie przede wszystkim z najstarszego na świecie anglojęzycznego uniwersytetu. Możemy tu zobaczyć dobrze zachowaną angielską architekturę, którą tworzą budynki Uniwersytetu. Wizyta w jednym z Uniwersytetów.


Brighton

Najbardziej znany kurort Wielkiej Brytanii, gdzie znajduje się otwarta niedawno  najwyższa wieża widokowa świata. British Airways i360 zapewnia doskonały widok na morze i południowe wybrzeże Anglii. "Winda" wznosi się na wysokość 140 metrów i jest dziełem projektantów słynnego "London Eye". Zwiedzanie i odpoczynek.


Amsterdam

Mówimy Amsterdam – myślimy... ...rowery, kanały, tulipany, zabawa, zabytki, muzea, świetna atmosfera! To idealne miejsce na majówkę. Zwiedzanie największych atrakcji miasta.

 

Stadium Ajax Amsterdam

 


Akwizgran

To Europa w pigułce – miasto leżące centralnie na granicy trzech państw, od czasów Karola Wielkiego. Katedra w Akwizgranie to zabytek wpisany na Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Spacerując przez śródmieście, udajesz się poniekąd w podróż w czasie przez stulecia.


Luxemburg

Zwiedzanie starego miasta oraz akweduktów doliny Alzette, Viaduct nad Petrusie, Kościół św. Marcina z X w. Wszystkie miejsca wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO.


 

Strasburg

Zwiedzanie siedziby Parlamentu Europejskiego oraz miasta   jako jedynego z niewielu na świecie, którego centrum-starówka zostały uznane za światowe dziedzictwo ludzkości i wpisane na listę UNESCO.Blur Building - Yverdon

Wizyta w Blur Building w Yverdon – to dzieło architektury wyłaniające się na horyzoncie jak gigantyczna biała chmura unosząca się nad taflą jeziora, stanowi symboliczne połączenie dwóch żywiołów: powietrza i wody. Pozostaje do dziś jednym z najbardziej niezwykłych przedsięwzięć architektonicznych w historii.
 

Genewa

Genewa, pięknie położona u stóp Mont Blanc i nad lazurowym jeziorem, należy do najbogatszych miast Europy. Znakiem rozpoznawczym Genewy jest fontanna Jet d’eau wyrzucająca 500 l wody na sekundę, na  wysokość 130 m z prędkością 200 km na godzinę Sławny L’Horloge Fleurie, czyli zegar kwiatowy nawiązujący do najważniejszej specjalizacji Genewy – zegarmistrzostwa i florystyki. Mieści się tu Pałac Narodów ONZ oraz Muzeum Czerwonego Krzyża.

 

CERN - Genewa

CERN (Europejska Organizacja Badań Jądrowych), zajmujące się fizyką cząsteczek. Pod jego powierzchnią znajduje się największy na świecie akcelerator cząstek Wielki Zderzacz Hadronów w którym trwają badania nad inną formą materii. To z CERN-em związani są liczni laureaci Nagrody Nobla. CERN jest kolebką WWW. To tu powstał język HTML oraz protokół HTTP. Głównym zadaniem CERN-u jest szukanie odpowiedzi na podstawowe pytania takie jak z czego składa się i jak powstał wszechświat. Zwiedzanie z przewodnikiem.


Fabryka czekolady – Cailler Nestle

Odwiedzając fabrykę Cailler Nestle w Broc dowiemy się między innymi jak powstaje czekolada dzisiaj i jak robiono ją dawniej oraz poznamy historię firmy, od roku 1898 do lat 60-tych poprzedniego wieku, przedstawioną na fotografiach. Od samego wejścia towarzyszy nam zapach czekolady, co potęguje nasz apetyt. Zaspokoimy go po zakończeniu zwiedzania na bezpłatnej degustacji, gdzie mamy możliwość skosztowania wszystkich wyrobów fabryki od czekolad białych poprzez gorzkie, mleczne a na nadziewanych skończywszy.

 

Pałac Herrenchiemsee

Znajduje się on na wyspie Herreninsel na jeziorze Chiemsee, największym w Bawarii,
a jest efektem podróży Ludwika II do Paryża. Zafascynowany Pałacem Króla Francji Ludwika XIV postanowił zbudować drugi Wersal w Bawarii. .  W pałacu Galeria Zwierciadlana jak i pozostałe komnaty są dużo większe niż w Wersalu.Linz
 

Zwiedzanie placu głównego przy starym ratuszu. W bezpośredniej okolicy znajdują się dom Mozarta, Katedra Kremsmünster oraz zamek w Linz. Stare miasto kusi wąskimi uliczkami i historyczną zabudową i największym średniowiecznym rynkiem w Europie Środkowej. Zwiedzanie Linz to prawdziwa przygoda, szczególnie podczas wjazdu jaskrawożółtą kolejką Linz City Express, najbardziej stromą górską kolejką na szynach, zbudowaną w roku 1898.


Cena obejmuje:
- transport luksusowym autokarem
- transport kanałem La Manche
- 6 noclegów w hotelach
- 6 śniadań
- 6 obiadokolacji
- ubezpieczenie KL/NW
- opieka pedagogiczna
- opieka pilota/przewodnika

Cena:
- 180 £
- 150 €
- 650 PLN

Kontakt
Alina Wojdyło
Tel. 668 353 679
e-mail: alawoj4@wp.pl

05-04-2017

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność