Dziś jest 27.05.2019, imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny.
Majówka 2018

Świętochłowice – Stuttgart - Rust - LYON - GRENOBLE - SANKTUARIUM LA SALETTE - SISTERON - MONACO – MONTE CARLO - RIVERA WŁOSKA - POSTOJNA - BALATON - BUDAPESZT - Świętochłowice

Majówka 2018
27.04 – 05.05.2018

 

1. Dzień – Wyjazd ok. 22.00. Świętochłowice – Stuttgart.
2. DzieńSTUTTGART.

W Stuttgarcie bije serce niemieckiej motoryzacji, a swoje siedziby mają tu dwa zjawiskowe muzea dla miłośników samochodów.
Zwiedzanie Muzeum Mercedes – Benz.
Jako jedyne muzeum świata, MUZEUM MERCEDES - BENZ prezentuje nieprzerwanie ponad 125 lat historii przemysłu samochodowego od jego samych początków. Na dziewięciu poziomach, zajmujących łącznie 16 500 m2 powierzchni, można podziwiać 160 pojazdów i ponad 1500 innych eksponatów. Zwiedzanie rozpoczyna się od najwyższych pięter. Windy zwane przez przewodników "kapsułami czasu" przenoszą odwiedzających w inny świat – do początku istnienia marki Mercedes-Benz. Przechodząc niżej odkrywa się kolejne epoki w historii marki – okres II Wojny Światowej, czasy powojenne, wspaniałe lata 50/60-te, w tym również ekspozycję najdroższych samochodów w muzeum – modelu 500k Roadster oraz wartego około 60 000 000 € 300 SLR Uhlenhaut Coupé.

 

 

Zwiedzanie MUZEUM PORSCHE.
W niepowtarzalnym stylu przedstawia historię motoryzacji i fascynację, jaką budzą samochody Porsche we wszystkich zakątkach globu. Ekspozycja muzeum obejmuje około 90 pojazdów i regularnie się zmienia, a niemal wszystkie prezentowane auta są sprawne i jako "mobilne muzeum" pojawiają się na wyścigach oraz imprezach na całym świecie. Na początku 2016 roku w muzeum pojawił się 12-metrowy touchwall, czyli wielki ekran zabierający gości w wirtualną podróż po historii firmy. U celu tej podróży czeka na nich instalacja multimedialna "Porsche in the Mix" – dynamiczne, audio-wizualne doświadczenie pozwalające skomponować własny utwór muzyczny w oparciu o "ścieżkę dźwiękową" siedmiu modeli Porsche.

 

 

Zwiedzanie Wieży Telewizyjnej - STUTTGARTER FERNSEHTURM.
Imponująca konstrukcja sięgająca 217 metrów. Została zbudowana w 1956 roku, przez co jest wzorem dla wielu innych wież telewizyjnych z całego świata. Z racji swojej wysokości zapewnia najlepszą w okolicy panoramę Stuttgartu i terenów przyległych. W 2005 roku odnowiona. Komercyjny sukces znajdującej się w wieży restauracji i platformy widokowej oraz innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne wywołały światowy boom na podobne obiekty.

 

 

Zwiedzanie – atrakcje STUTTGARTU.
Schlossplatz -  Barokowy ogród z fontanną, pawilon muzyczny i kolumna rocznicowa to jeden z głównych placów miasta. Die Königstraße - to najdłuższa i najbardziej ruchliwa ulica handlowa w Europie. Szczególnie interesującym miejscem jest Pustelblumenplatz z fontanną.  Komu się uda zakręcić korbką, ten uruchomi tryskające fontanny wody, które są pięknie podświetlone i sprawiają niesamowite wrażenie.

 

 

 

3. DzieńRustEUROPA PARK
Zwiedzamy - Europa Park, czyli największy park rozrywki w całej Europie, zlokalizowany jest w południowo-zachodnich Niemczech, w mieście Rust. To tu znajduje się największy rollercoaster w Europie wysoki na 73 metry Silver Star, a sympatyków rejsów kosmicznych zachwyci nawiązujący do przelotów na pokładzie stacji kosmicznej Mir – Euro-Mir. Lecz Europa Park to nie tylko kolejki górskie. Można np. pofrunąć latającą maszyną Leonarda da Vinci, pojeździć na odwzorowanym torze Sliverstone czy udać się w krótki rejs parowcem jak z "Afrykańskiej królowej". Na 95 hektarach znajduje się 16 krain tematycznych, w większości związanych z europejskimi krajami i regionami. Są to między innymi Niemcy, Anglia, Francja, Grecja, Holandia, Włochy, Austria, Portugalia, Rosja, Szwajcaria, Region Skandynawii, Zaczarowany Las, Hiszpania, Irlandia, Kraina Przygody i Islandia. W parku jest aż 13 rollercoasterów, 9 typowo wodnych przejażdżek, a także wiele innych ekscytujących atrakcji -  w tym mnóstwo pokazów.

 

 

4. DzieńLYON
Lyon to najstarsze miasto we Francji i trzecia co do wielkości aglomeracja miejska. Większy jest tylko Paryż i nadmorska Marsylia. Lyon uznany został za stolicę kulinarną świata. To właśnie tutaj gotują i szkolą się najlepsi kucharze. Legenda głosi, że na tereny dzisiejszego Lyonu przybyli celtyccy książęta Momoros i Atepomaros, których zachwyciło piękno terenu i dlatego postanowili wznieść na nim osadę. Gdy przystąpili do budowy fundamentów obsiadło ich stado kruków; książęta wzięli to za znak Boży i nazwali miasto Lugdunum, co oznacza "wzgórze kruków". Jeśli zaś wolimy wierzyć faktom historycznym niż legendom to miasto leżące w zakolu rzeki Saony założył w 43 roku przed Chrystusem rzymski prokonsul Plancus i podniósł je do rangi stolicy Galii Lugduńskiej. Chociaż Lyon oddalony jest o prawie 160 km od pasma Alp, w słoneczne dni ze wzgórza Fourviere oprócz robiącej piorunujące wrażenie panoramy miasta możemy dostrzec najwyższy szczyt Europy, górę Mont Blanc (4810m n.p.m.)

 

 

Zwiedzamy : Starówka, tzw. Vieux Lyon, która znajduje się w całości na Liście Światowego Dziedzictwa UNSECO, Katedra Św. Jana Chrzciciela rozbudowywana na przestrzeni 300 lat – pomiędzy 1180 a 1480 rokiem – ze spektakularnym zegarem astronomicznym skonstruowanym w XIV wieku, kiedy to jeszcze mierzono czas słoneczny, Wzgórze Fourviere uważane jest za kolebkę miasta (to tu Rzymianie założyli Lugdunum w 43 r. p.n.e.), stanowiąc jednocześnie najwspanialszy punkt widokowy na jego współczesne zabudowania, Bazylikę Notre Dame de Fourvière, którą niektórzy mieszkańcy Lyonu określają jako słonia leżącego do góry nogami. U stóp wzgórza rozciąga się Vieux Lyon, czyli stare miasto, największa renesansowa starówka we Francji i druga po weneckiej w Europie.

5. DzieńGRENOBLE. (Przejazd kolejką)
Miasto to nazywane jest "stolicą francuskich Alp" (la capitale des Alpes), a także "małym, wielkim miastem". Największa atrakcja Grenoble -  Bastylia to położony na zboczach gór zabytkowy fort, którego głównym zadaniem miała być ochrona miasta. Budowę rozpoczął w XVI wieku księże Lesdiguières, a rozbudowa trwała stale aż do połowy XIX wieku . Dostaniemy się tam najstarszą kolejką linową w całej Francji. Zamknięci w szklanej kuli możemy liczyć na równie piękną panoramę. Na szczycie widoki bajeczne. W przejrzysty dzień z tego miejsca możemy dopatrzeć się nawet najwyższego szczytu Alp i Europy – Mont Blanc -  potocznie nazywany Dachem Europy.

 

 

SANKTUARIUM LA SALETTE
Przejazd wspaniałą alpejską drogą widokową tzw. La Route Napoleon, którą Napoleon rozpoczynał swój triumfalny pochód po powrocie z Elby. Przejazd do CORPS LA SALETTE Sanktuarium Maryjnego położonego najwyżej na świecie - na wysokości 1820 metrów n.p.m.. Widoki za oknami autokaru czy samochodu budzą zdumienie niezależnie od pory roku.

 

 

SISTERON
Położony nad brzegiem rzeki Durance zwany jest też "bramą Prowansji". Wciśnięty jest, bowiem w wąską szczelinę między dwoma długimi grzbietami górskimi. Z jednej strony miasta rozpościerają się fantastyczne widoki na Alpy, z drugiej na Prowansję. Do najważniejszych zabytków w mieście zalicza się Cytadelę - XII-wieczną Katedrę Notre Dame des Pommiers et-Saint Thyrse i wieżę zegarową. Ta pierwsza dumnie wznosi się nad miastem i jest pierwszą budowlą, jaka rzuca się w oczy podczas wjazdu do Sisteron.

 

 

6. DzieńMONACO – MONTE CARLO
Przejazd do KSIĘSTWA MONACO. Spacer po jednym z najwspanialszych kurortów świata, zwiedzanie Katedry  Św. Mikołaja, w której pochowano Księżną Grace  oraz Księcia Rainiera. Przejście pod siedzibę rodu Grimaldich  - Pałac Książęcy, przejście wzdłuż portu oraz miejsca gdzie każdego roku startują zawodnicy Formuły 1 - Grand Prix Monaco. Przejazd do MONTE CARLO z jego wspaniałymi hotelami oraz Kasynem Garnier, któremu malutkie państwo zawdzięcza swoje bogactwo i sławę.

 

 

 

STADION AS MONACO
Kolejna gratka dla kibiców piłki nożnej to Stadion Ludwika II - siedziba klubu piłkarskiego AS MONACO. Książe Monaco w roku 1985 Rainier III osobiście dokonał otwarcia niezwykłej budowli, która po dziś dzień leży na szlaku wszystkich wycieczek po Księstwie Monako – Stade Louis II. Co ciekawe, stadion AS Monaco jako jedyny stadion na świecie może pomieścić 2/3 ludności swojego kraju.

 

 

7. DzieńRIVERA WŁOSKA
Całodzienny pobyt na wybrzeżu włoskim. Rekreacja i wypoczynek.

 

 

8. Dzień - POSTOJNA
Słynna na całym świecie Jaskinia Postojna. Stanowi ona rozległy system korytarzy i wielkich podziemnych komór charakteryzujących się niezwykle bogatą i kolorową szatą naciekową. Obejrzeć można tu niesamowite formy skalne w postaci licznych stalaktytów, stalagmitów, draperii oraz zasłon. Całkowita długość korytarzy jaskini przekracza 25 kilometrów, co czyni z niej jedną z największych grot na świecie. Postojna uważana jest za jedną z najładniejszych jaskiń. To prawdziwa perła wśród wszystkich jaskiń w Europie.

 

 

Przejazd nad BALATON
Największe jezioro Węgier i zarazem Europy Środkowej. Słynne miejsce wypoczynku. Zachwycający jest przede wszystkim kolor wody - szmaragdowy, porównywalny z najbardziej egzotycznymi miejscami na świecie i niespotykany w innych regionach Europy.

 

 

9. DzieńBUDAPESZT
Budapeszt - Stolica Węgier, to piękne miasto położone na wzgórzach nad Dunajem. Uważane jest za jedno z najpiękniejszych miast  w Europie i wymieniane na równi z takimi atrakcyjnymi miastami jak: Praga, Paryż, Wiedeń czy Rzym. Zwiedzanie największych atrakcji miasta min. Wzgórze Zamkowe (Vár-hegy) - zabytek ten znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, Kościół Macieja, Baszta Rybacka, Parlament, promenada naddunajska, deptak Vaci ut. (Możliwy rejs statkiem po Dunaju).

 

 

Przyjazd do Polski w godzinach nocnych.

Cena zawiera:
- przejazd luksusowym autokarem
- 6 noclegów w hotelach
- 7 śniadań
- 7 obiadokolacji
- ubezpieczenie NW/KL
- opiekę pilota
- opiekę pedagogiczną
Cena : 360 Euro + 450 PLN

Kontakt : Aleksandra Stefanik
Alina Wojdyło - 668-353-679

03-12-2017

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność